Dekan Mesajı

                                                                             
 

Sevgili Öğrenciler,
 
Eğitim öğretim faaliyetlerine başladığı 1993 yılından bu yana zengin bir ilmî gelenek ve nitelikli bir akademik kadro oluşturmayı başaran Fakültemizde, sizler gibi İlahiyat alanında gelişmeye gönül vermiş gençleri ağırlamaktan bahtiyarız.

Bilimsel, mesleki, sosyal ve kültürel anlamda özgüveni yüksek, yeteneklerini keşfedip geliştirebilen, hak ve sorumluluk bilincine erişmiş, kültürel mirasa ve geleneksel değerlere sahip çıkan, evrensel açıdan yenilikçi süreçlere dahil olabilen bireyler olarak yetişmeniz hususunda sizlere sunduğumuz donanımlı ve elverişli ortamdan en üst düzeyde yararlanacağınıza inanıyoruz.

Sevgili Gençler!

Hayatınızın çok değerli beş yılını, otuz yılı aşkın tarihî tecrübeye sahip bir fakültede geçireceksiniz. Yetkin bir akademik kadronun yanı sıra kurumsal ve fiziksel yapısı, teknik donanımı, derslik, kütüphane ve yerleşke olanaklarıyla bu fakülte, sizlere hem mesleki gelişiminizde hem de öncelikle İslam ilimleri olmak üzere sosyal ve beşerî bilimlerin pek çok alanında her tür soru ve sorunla baş edebileceğiniz vazgeçilmez kabiliyetler kazandıracaktır. Bu bakımdan öğrenme hevesi yüksek bilimsel merak duygusu güçlü olan gençleri Fakültemize özellikle davet ettiğimizi bilmenizi isteriz.

Fakültemiz, katılımcı bir anlayışla hem öğrencilerinin hem de diğer paydaşlarının fikir, katkı ve iş birlikleri ile tüm süreçlerini ve yetkinliklerini geliştirmeye açıktır. Ayrıca Fakültemiz öğrencilerini bilgi, beceri ve yetkinlik açısından donanımlı hâle getirme, onların kendilerini bir aile ortamında hissetmelerini sağlama, memnuniyetlerini gözeterek aidiyet duygusu kazanmalarını temin etme çabasındadır. Bu çaba, öğrencilerimizin çok yönlü yetişmelerine ve kurumsal olarak Fakültemizin daha üstün bir konuma yükselmesine hizmet etmektedir.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daha iyiye ulaşma hedefi doğrultusunda gerekli adımları paydaşlarımızla omuz omuza atmaya devam edeceğiz. Biz; öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ve idari personelimiz ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin mensubu olma gururunu yaşıyoruz. Potansiyel öğrencilerimizi de Fakültemizi keşfetmeye ve onun imkânlarından yararlanmaya davet ediyoruz.

Geçmişten geleceğe, yerelden evrensele, bilgiden irfana ulaşmayı hedeflediğimiz yolculuğumuzda sizleri aramızda görmenin heyecanıyla hepinize selam ve sevgilerimi sunuyorum.
 
 
Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR
Dekan