TBMM Başkanı İsmail Kahraman Üniversitemizde

12 Nisan 2017 Çarşamba

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı İsmail KAHRAMAN, fakültemiz konferans salonunda Sivil Toplum Kuruluşları ve akademisyenlerle bir araya geldi.

Program başlamadan TBMM Başkanı İsmail KAHRAMAN, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ı makamında ziyaret etti. Makamda gerçekleşen sohbetin ardından Rektörümüz, TBMM Bakanı İsmail KAHRAMAN’a Üniversitemiz kitaplarını takdim etti.

İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’ndaki, STK temsilcileri ve akademisyenlerle buluşma toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ın selamlama konuşması ile başladı.

Rektörümüz, bir süre önce hastalıktan kurtulan TBMM Başkanı İsmail KAHRAMAN’a Üniversitemize gelme nezaketinde bulundukları için teşekkür etti ve sağlıklı, hayırlı bir ömür diledi.

Konuşmasına, Rize Artvin Havalimanı’nın temel atma törenine katılmak üzere dün Rize’ye geldiğini söyleyerek ve projenin hayırlı olmasını dileyerek başlayan TBMM Başkanı İsmail KAHRAMAN, Pakistan programına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hastalığına neden olan sürece değinen TBMM Başkanı İsmail KAHRAMAN, bakteriyi Pakistan’da tükettiği bir sıvıdan aldığını ancak sıhhatini tekrar kazandığını belirtti ve tedavi süresince kendisini arayan dua eden herkese teşekkür etti.

Pakistan’ın Türkiye için büyük fedakârlıklar yaptığını ifade eden TBMM Başkanı İsmail KAHRAMAN, “Bizim milli mücadele sırasında kadınlarının altınlarını gönderdiler, müthiş bir kampanya yaptılar. Pakistan çok yakın davrandı ve davranıyor. Pakistan Meclis Başkanı 15 Temmuz gecesi saat 03.00’te Londra’dan beni üç defa aradı. Dost bir ülke, dost bir lider.” dedi.

15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen hain darbe girişimi sırasında yaşadıklarını da anlatan TBMM Başkanı İsmail KAHRAMAN, darbe girişimini öğrenir öğrenmez abdestini alıp ailesiyle helalleştikten sonra Meclis’e gittiğini, bombalamalar nedeniyle geceyi milletvekilleriyle birlikte sığınakta geçirdiğini ve o gece darbecilere karşı herkesin cesurca direndiğini ifade ederek konuşmasını tamamladı.

Toplantıya, Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Rize Milletvekilleri Hasan KARAL ve Hikmet AYAR, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Osman KÖSE, İl Jandarma Komutanı Albay Semih COŞKUN, İl Emniyet Müdürü Saadettin AKSOY, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet KAZANCI, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed AVCI, MHP Rize İl Başkanı Serkan BİRBEN, RTEÜGeliştirme Vakfı Genel Sekreteri Av. Harun MERTOĞLU, il yöneticileri, STK temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Soru cevap kısmı ile devam eden programda Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN tarafından günün anısına TBMM Başkanı İsmail KAHRAMAN’a İnşirah Suresi’nin yazılı olduğu tablo hediye edildi.